مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/6/18 14:51:42

الهام فخاری بیان داشت؛85-14
گفت و گو تنها راه چاره در شرایط پر خطر امروز است
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: گفت و گوی درون سازمانی راه اصلاح فضای بیرون است و  رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه می تواند اولویت کاری شورا در سال دوم باشد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران الهام فخاری در نطق پیش از دستور خود در هشتاد و پنجمین جلسه شورا با اشاره به سالروز وفات آیت الله طالقانی گفت: باور ایشان همواره به مردم  وظیفه حاکمان در برابر مردم بود. مخاطب ایشان همواره مردم بودند و همیشه تلاش می کردند صدای مردم را بشنوند و صدای مردم باشند. هر چند که جمهوری اسلامی خیلی زود از برکت وجود ایشان محروم شد.

 

فخاری در ادامه افزود: لازم است در یکسالگی شورا به خودم و همه اعضا در شورا یادآوری کنم که شنیدن صدای مردم با همه سلایق و دیدن مردم در همه گوشه های شهر چه آنان که پروای در میان بودن و دیده شدن دارند و چه آنان که بنا به شرایط اقتصادی و سیاسی و اجتماعی نه پروای دیده شدن دارند و نه امکانات آن را از وظایف اصلی ما است.

 

رییس کمیته اجتماعی شورا اظهار داشت: تاکید می کنم که مهمترین خاص نیاز مردم از همه گروه ها که پس از شنیدن و دیدن که دو مهارت اساسی فهم کنش اجتماعی است ما را به سمت اقدام باید رهنمون کند. ما باید اولویت ها را در زمان مناسب بازنگری کنیم .

 

فخاری افزود: در این میان گفت و گو را  به عنوان مهارت؛ پایه ، روش و راه چاره مورد تاکید قرار می دهم.

 

وی خاطر نشان کرد: این گفت و گو نه تنها گفت و گوی سازمان مدیریت شهری با مردم ، نه تنها گفت و گوی شورای شهر به منزله منتخبین مردم با دیگر بخش های حاکمیتی بلکه گفت و گوی درون سازمانی و گفت و گوی میان مدیران و کارکنان و کارگران و بخش های مختلف سازمان کاری است. چرا که گام اول برای اصلاح فضای بیرونی اصلاح درون سازمان است.

 

رییس شورای استان تهران گفت: متاسفانه ما بعد از یکسال موفق نشدیم گفت و گوی درون سازمانی را به وضعیت مطلوب برسانیم و این می تواند اولویت کاری ما برای سال دوم باشد.

 

فخاری عنوان کرد: گفت و گو پیش نیاز هایی دارد از جمله خود آگاهی و دیگر آگاهی، شنیدن و درست گفت و صرفا نباید حمله و تعارض و تخریب باشد. گفت و گو آداب و ایینی دارد که نباید برای طرفین گفت و گو پیامد های منفی در پی داشته باشد. اینطور نباشد که امنیت گفت و گو برقرار باشد اما نامینی در بیرون و درون سازمان رخ دهد.

 

الهام فخاری افزود: در یکسالگی شورا تاکید من بر مهارت های پایه ای زندگی به عنوان مهارت های اصلی برای زندگی اجتماعی و سیاسی و تداوم زندگی سازمانی سالم است.

 

وی ادامه داد : به یقین  اگر پیش نیاز های گفت و گو در همه سطوح محترم شمرده می شد و اگر در همه کشور رعایت می شد امروز در چالش کنونی قرار نداشتیم. فخاری گفت: تقاضای من این است که به مهارت های اساسی به عنوان یکی از اولویت ها نخست در درون سازمان کاری شهرداری و در گام بعدی در درون سازمان کاری شورای شهخر تهران، ری و تجریش و در گام بعدی در مقیاس ملی در گفت و گو با گروه ها و طبقات مختلف اجتماعی  و در گفت و گو با همه اصناف و انجمن های تخصصی و نهاد های مدنی جدی تر بیاندیشم .

 

فخاری اظهار داشت: گفت و گو تنها راه چاره در شرایط پر خطر امروز است.print
rating
  نظرات