مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/5/28 13:1:43

صدر اعظم نوری پس از استماع گزارش عملکرد مالی دوماهه شهرداری: 9-80
فقط ۱۱درصد مصارف شهرداری ثبت شده‌اند/شهرداری در این مدت فقط توانسته حقوق کارمندان خودش را بدهد
رييس كميسيون سلامت،محيط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران عملکرد سرمایه‌ای،دارایی و عمرانی شهرداری نیز قابل دفاع نیست و شهرداری در این مدت فقط توانسته حقوق ۶۸ هزار کارمند خود را پرداخت کند.  


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران  زهرا صدر اعظم نوری در جریان هشتادمین جلسه شورا پس از استماع گزارش خزانه دار شورا از عملکرد مالی شهرداری منتهی به ماههای اردیبهشت و خرداد گفت: در گزارش آمده که فقط ۱۱درصد مصارف صورت گرفته ثبت شده است،این در حالی است که شعار شورای پنجم شفافیت است اما در حوزه فعل و انفعالات شهرداری شفافیت اعمال نشده.این ۱۱درصد بیشتر نزدیک به صفر است تا ۶۰یا ۱۰۰درصد و شهردار تهران راجع‌به این موضوع باید پاسخگو باشد.

 

شش ماهه اول سال فصل درآمدزایی شهرداری است. همیشه در نیمه دوم سال تحقق درآمد کم‌تر است اما شهرداری فقط ۴۹درصد تحقق بودجه داشته و منفی ۵۲درصد کسری داشته است.این موضوع باید در جلسه‌‌ای با شهرداران و مسوولان مالی بررسی و اگر لازم است اصلاحیه‌ای در بودجه صورت گیرد.

 

عملکرد سرمایه‌ای،دارایی و عمرانی شهرداری نیز قابل دفاع نیست و شهرداری در این مدت فقط توانسته حقوق ۶۸هزار کارمند خود را پرداخت کند و هیچ اقدام دیگری در زمینه‌های دیگر انجام نداده و اگر به همین آهنگ پیش برویم قطعا با مشکل برخواهیم خورد.print
rating
  نظرات