مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/5/16 14:18:51

سخنگوی شورای شهر در نشست خبری اعلام کرد: (1)
حل مشکل مطالبات سازمان تامین اجتماعی در حال پیگیری است/ عکس
سخنگوی شورای شهر تهران از پیگیری برای حل مشکل  مسدود کردن حساب های شهرداری توسط سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت مطالبات خبر داد.


به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، صبح امروز سه شنبه 16 مرداد ماه سال 97 سخنگوی شورای شهر تهران در میان اصحاب رسانه حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ گفت.


علی اعطا در خصوص مسدود کردن حساب شهرداری تهران توسط سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی های سازمان تامین اجتماعی بر اساس قوانینی به وجود می آید، که به این سازمان اجازه می دهد که 5 درصد از مبلغ قرار داد و آخرین قسط پیمانکاران را تا زمان ارائه مفاصا حساب نزد خود نگه دارند.


وی با اعلام اینکه تمامی بدهی های دوره جدید مدیریت شهری پرداخت شده است، گفت: آنچه امروز به عنوان مطالبات در خصوص آن سخن گفته می شود مربوط به بدهی هایی است که در یک و نیم دهه گذشته ایجاد شده است.


سخنگوی شورای شهر تهران  از تلاش شهرداری برای حل و فصل این موضوع خبر داد و گفت: رئیس سازمان تامین اجتماعی رویکرد مثبتی دارد و شهرداری نیز در حال تلاش برای حل مسئله به شرط حفظ منافع شهروندان است.


اعطا تاکید کرد: شهرداری تلاش دارد تا با تعامل تمامی مشکلات را حل و فصل کند و به هیچ وجه رویکرد مقابله ای را در مقابل سایر سازمان ها نمی پسندد.


وی در پاسخ به سوال مربوط به طرح ترافیک خبرنگاران نیز اظهار داشت: در گذشته مشخص نبود که چه کسانی طرح ترافیک دریافت می کنند و در این دوره با انتشار این لیست مشخص شد که چه کسانی طرح ترافیک گرفته اند.


سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: این اقدام در نتیجه نظارت همگانی بود که ما همواره بر آن تاکید داریم و امروز به سمت اصلاح این موضوع گام برداشته شده است.


اعطا با بیان اینکه این لیست نشان می دهد که برخی از افراد خارج از ضوابط طرح را دریافت کرده اند، گفت: تاکید شورای شهر تهران بر اجرای ضوابط است و شهرداری نیز بر همین اساس در حال عمل کردن است.


وی در خصوص انتصابات در شهرداری گفت: شورا در مورد انتصابات به صورت روشن مداخله نمی کند اما براورد کلی را برای نظارت بر عملکرد شهرداری و در صورت لزوم، ورود به آن دارد.


اعطا ادامه داد: شورای شهر تهران قاعده ای را در خصوص انتصابات دارد مبنی بر اینکه 2 یا 3 روز قبل از انتصاب، اطلاعات لازم به شورا داده می شود تا اگر شورا مخالفت جدی داشت مورد بررسی قرار گیرد.


وی با بیان اینکه همواره در بدنه مدیریتی مقاومت ها برای انتصابات جدید وجود دارد گفت: اما برآورد کلی این نیست که انتصابات بدی رخ داده است و همواره در سازمان ها عده ای با انتصاب شخصی موافق و عده ای مخالفند و باید فرصت لازم به افراد برای انجام وظایفشان داده شود.


سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص مصوبات اجرا نشده در شهرداری تهران گفت: امروز موارد زیادی از مصوبات شورای شهر را می توان به شمار آورد که اجرایی نشده است که از یک بعد باید به صورت جدی مورد نظارت برای اجرا قرار گیرند.


اعطا ادامه داد: البته در دوره قبل گاها با مصوباتی مواجه می شویم که بررسی ها نشان از عدم ضرورت برای تصویب آنها دارد.


وی در پاسخ به سوالی در خصوص وعده ای که شهردار تهران برای خالی کردن چهره شهر از متکدیان داده بود، گفت: شهردار تهران حتما برای مباحث مختلفی که مطرح می کند مشاورانی را دارد اما آنچه از این مبحث می توان برداشت کرد این است که شهرداری تهران عظم جدی در خصوص آسیب های اجتماعی داشته و برای حل آن تمرکز کرده است.


سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص ضرورت اجرایی شدن برنامه های شهردار تهران که در زمان انتخابات مطرح شده بود تصریح کرد: برنامه ای که شهردار در زمان انتخابات ارائه می کند نشان دهنده اولویت های وی برای اداره شهر است از این روی برنامه سوم نیز تا حدی از این اولویت ها متاثر می شود.


اعطا تاکید کرد: اما آنچه در شهر لازم الاجرا است و شهرداری باید نسبت به آن پاسخگو باشد برنامه هایی است که در شورا به تصویب می رسد؛ از جمله برنامه های 5 ساله شهرداری تهران که بر اساس اولویت های شهردار و بر مبنای اسناد بالادستی تنظیم شده و در نهایت به تصویب شورای شهر تهران رسیده است.


وی در خصوص طلب شهرداری از سپاه تصریح کرد: در واقع این موضوع حساب های فی ما بین دو سازمان است که در تعامل با یک دیگر به جمع بندی رسیده و بر اساس آن عمل می کنند و هیچ یک از اعضای شورا هیچ مخالتی با این موضوع ندارند.


سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت ایمن سازی ساختمان های نا ایمن در شهر تهران گفت: شورای شهر تهران مصوبه در این رابطه دارد که شهرداری را موظف می کند تا برنامه عملیاتی خود را ظرف مدت 6 ماه به شورا ارائه دهد.


اعطا با تاکید بر اینکه در این برنامه اولویت با ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه است اظهار داشت: معاونت شهرسازی شهرداری تهران مسئولیت اجرای این مصوبه را داشت که به دلیل روبرو شدن با عدم ثبات مدیریتی هنوز موفق به اجرای آن نشده است.


وی از پیگیری شورا برای اجرای این مصوبه خبر داد و تاکید کرد: شهرداری باید برای ساختمان های بلند مرتبه به ویژه ساختمان های بالای 12 طبقه برنامه ایمن سازی و مدیریت بحران در برابر خطرات حریق و زلزله را داشته باشد.


سخنگوی شورای شهر تهران گفت: امروز بناهای زیادی در تهران داریم که هر کدام یک پلاسکوی بالقوه هستند از طرفی نمی توان امیدوار بود که در زمان کوتاه تمامی مشکلات برطرف شود.


اعطا در خصوص تعداد ساختمان های نا ایمن در شهر گفت: با توجه به اینکه تعریف روشنی برای تشخیص ایمن بودن یک ساختمان وجود ندارد بنابراین تعداد ساختمان های نا ایمن در شهر تهران مشخص نیست اما توجه به آنها ضروری است و از این روی شورای شهر برای آن مصوبه ای دو فوریتی را ارائه کرده است.

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: هنوز هیچ عضوی از شورا اعلام کاندیداتوری برای حضور در هیئت رئیسه نکرده است.


سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: ابتدای شهریور ماه آغاز سال دوم شورای پنجم به شمار می آید و اگر تا آن روز هیئت رئیسه انتخاب شده باشد، به کار خود ادامه می دهد و در غیر این صورت هیئت رئیسه موقت تا زمان انتخاب هیئت رئیسه جدید این مسئولیت را دنبال می کند.

لینک تصاویر: http://shora.tehran.ir/default.aspx?tabid=1114&ArticleId=11636print
rating
  نظرات