مقالات

ایجاد شده توسط : kalanshahr در 1397/5/10 13:44:52


پنجاه و نهمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهر ها و مراکز استانها، تهران-آذر 96کلانشهر تهران؛ میزبان پنجاه و نهمین اجلاس روسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان‌ها
مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور پنجاه و نهمین اجلاس خود را در هشتم آذر ماه 1396 به میزبانی شورای اسلامی شهر تهران برگزار کرد.
  به گزارش دبیرخانه مجمع مشورتی، این اجلاس در دوره جدید شوراها اولین اجلاس برگزارشده بود که باهدف تبادل‌نظر روسای شوراها در خصوص لوایح؛ درآمدهای پایدار شهرداری‌ها، مدیریت جامع شهری و لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده برگزار می‌شد. همچنین هیئت‌رئیسه مجمع، اعضا و روسای کمیسیون‌های چهارگانه نیز در این اجلاس انتخاب شدند. در پایان این اجلاس جناب آقای مهندس محسن هاشمی به‌عنوان ریاست مجمع برگزیده شدند.
یکی از وظایف اصلی شوراها مشارکت در تصمیم‌سازی‌های کلان و ملی کشور است که این مهم از طریق شورای عالی استان‌ها تحقق می‌یابد. مجمع مشورتی با حضور تمامی روسای شوراهای مراکز استان که هفتاد در صد از جمعیت شهری کشور را نمایندگی می‌نمایند و ترکیب تخصصی کمیسیون‌های خود به‌عنوان مجموعه‌ای کارآمد این توانایی را دارد تا نظرات و پیشنهاد‌های کارشناسی شده و دقیقی که بر اساس خواسته‌ها و نیازهای واقعی مردم شهرها تنظیم می‌شود را در اختیار شورای عالی استان‌ها گذارد تا با این ترتیب در تصمیم‌گیری‌های  دولت و مجلس محترم مدنظر قرار گیرد.
بر اساس نظام‌نامه، ریاست مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها را بر عهده رئیس شورای شهر تهران است. روسای شوراهای اسلامی شهرهای: اراک – اردبیل – ارومیه – اصفهان – اهواز – ایلام – بجنورد – بندرعباس – بوشهر – بیرجند – تبریز – تهران – خرم‌آباد – رشت – زاهدان – زنجان – ساری – سمنان – سنندج – شهرکرد – شیراز – قزوین – قم – کرمان – کرمانشاه – کرج – گرگان – مشهد – همدان – یاسوج  و یزد 31 شهر مرکز استان‌های کشور هستند که  عضو مجمع می‌باشند. مجمع مشورتی از چهار کمیسیون تخصصی تشکیل یافته که جلسات آن در دو سطح مجمع عمومی و جلسه کمیسیون‌ها تشکیل می‌شود.
تهیه و تنظیم: دبیرخانه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استانprint
rating
  نظرات