مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/4/30 9:10:48

صدر اعظم نوری:
وجود بازار و فعاليت اصناف موجب برقراري جریان زندگی در قلب تهران هستند
هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون سلامت ؛ محیط زیست و خدمات شهری به میزبانی منطقه 12 (قلب تهران) برگزار شد.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران رييس كميسيون سلامت محيط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، در بازدیدی از سطح منطقه 12 که حدودا هشت ساعت به طول انجاميد، در جریان برخی پروژه های مرتبط با حوزه سلامت ، خدمات شهری و محیط زیست را با حضور اعضاء کمیسیون ، مشاوران و دبیران کمیته ها؛ در کنار شهردار و معاونین و مدیران منطقه  قرار گرفت.

 

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری در هفتاد و ششمین نشست این کمیسیون در سخنانی با تاکید بر اهمیت خاص منطقه ١٢ در شکل گیری تحولات تاریخی ایران معاصر ، به مباحث هویتی و تاریخی تهران اشاره و حمایت از ظرفیت های گردشگری را از اولویت های شورای شهر تهران برشمرد.

 

وی افزود : منطقه ١٢ به دلیل وجود بازار و بافت اقتصادی ویژه خود ، طبیعتاً حجم بالایی از پسماند و زباله های روزانه را در خود دارد که بسیار بيشتر از سطح استاندارد است و لذا می بایست برای مدیریت پسماند هزینه های فراوانی پرداخت شود.

 

این عضو شورا ضمن تشکر از اقدامات منطقه ١٢ در راستای استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه پسماند و استقرار کیوسکهای جمع آوری پلاستیک و همچنین طرح کارت شهروندی ؛ گفت : باید تمهیدات ویژه ای در محدوده بازار برای آموزش و جلب مشارکت اصناف و شهروندان در خصوص تفکیک زباله و مدیریت پسماند صورت پذیرد.

 

رئیس کمیسیون سلامت شورا افزود : توجه به ا یمنی در بازار تهران نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه های متولی است و جان و مال شهروندان همه روزه در مخاطره است.

 

وی با اشاره به اهمیت تعامل با اصناف به عنوان روح جریان زندگی در قلب تهران ، خواستار افزایش نظارت و توسعه اقدامات منطقه در خصوص ایمنی اصناف شد .

 

صدراعظم نوری با تاکید بر حفظ امنیت روانی و حمایت از اشتغال مولد در محدوده منطقه ١٢ ، جریان ایمنی را ، فرآیندی تعاملی و دو طرفه دانست که مي بايست بین مدیریت شهری و اصناف وجود داشته باشد .

 

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا  توجه به آراء ماده ٧ ، حفظ و گسترش فضای فضای سبز در منطقه با توجه ویژه به مشکلات ناشی از آسیب های اجتماعی ، ضرورت حمایت از ایده های خلاقانه در خصوص حل معضل بافت فرسوده و همچنين توسعه گردشگری و رفع شب مردگی را از مسائل مهم منطقه ١٢ دانست .print
rating
  نظرات