مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/4/19 10:20:14

رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران:
رود دره‌ها منابع طبيعي ارزشمند تهران هستند/ ضرورت نگاه ‌محیط زیستي در تمام مناطق 22گانه پایتخت
زهراصدراعظم نوري رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران بر ضرورت نگاه ‌محیط زیستي در تمام مناطق 22گانه پایتخت تاکید کرد.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهراصدراعظم نوري، رییس کمیسیون سلامت،محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جریان جلسه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر که با موضوع حفظ روددره‌ها برگزار شده بود، گفت: روددره‌ها منابع طبيعي ارزشمند شهر تهران هستند که باید حفظ شوند. در جاهایی که این منابع طبيعي وجود ندارد، به صورت مصنوعي ان ها را ایجاد می‌کنند اما ما که در شهر تهران اين منابع را داریم ان ها راحفظ نمی‌کنیم. اینها ارزش‌های طبیعی هستند اما اقدامات ما ضد ارزش است.

 

وی با تقدیر از عملکرد حوزه عمرانی برای حفاظت از رود_دره‌ها اظهار کرد: متاسفانه در شهرداري تغییرات درون سازمانی به جای آن که قائم به سیستم باشد قائم به فرد است و البته شاید این موضوع جزو ویژگی‌های کشورهای در حال توسعه است.

 

به گفته نوری باید ضمانت لازم برای حفظ و نگهداری رود_دره‌‍‌ها ایجاد و در عین هماهنگی بین تمام زیرمجموعه‌های شهرداری این موضوع به عنوان یک سیاست نهادینه شود. همچنین باید از کار سلیقه‌ای و موردی اجتناب شود

 

رييس كميسيون سلامت و محيط زيست شهر تهران ادامه داد: حوزه هاي شهرسازی ،فني و عمرانی شهرداری باید نقش موثرتري داشته و در عین حال شهرداران مناطق ذی‌ربط نیز با آن‌ها در این حوزه هماهنگ باشند و در عین حال مناطق درگیر شوند و نگاه محیط‌زیستی پیدا کنند.

 

وی با بیان اینکه نمی‌شود یک نسخه برای همه روددره‌ها تجویز کرد، گفت: نباید نگاه وحدت‌بخش به همه آن‌ها داشت، روددره فرحزاد با رود_دره درکه  متفاوت است اما باید اولویت‌بندی شوند و حتما نیز در برنامه سوم پنج ساله شهرداري ، برنامه حفاظت و نگهداری رود دره‌ها دیده شود. لازم نیست شورا در هر حوزه‌ای وارد شود؛ همین که چند کار اساسی را به سرانجام برساند و نتایج مثبت آن قابل مشاهده برای شهروندان باشد، کافی است.print
rating
  نظرات