مقالات

ایجاد شده توسط : akhondi در 1397/4/18 14:7:2


هم‌اندیشی سازمان‌های مختلف شهرداری با کمپین تهران شهر بدون پلاستیک
روز گذشته، کمیته سلامت شورای شهر تهران میزبان معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، نماینده سازمان زیباسازی شهرداری تهران و همچنین معاون اداره کل سلامت شهرداری بود، تا هم‌اندیشی لازم جهت برنامه ویژه کمیته سلامت برای روز 21 تیرماه، یعنی روز بدون نایلکس صورت پذیرد. 

به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران در این جلسه ناهید خداکرمی ضمن ابراز خرسندی از همگامی نهادهای مختلف برای کاهش مصرف پلاستیک به آگاهی سازی عمومی شهرداری و همچنین فرهنگ سازی برای کاهش مصرف پلاستیک بین عموم مردم تاکید کرد. 
رئیس کمیته سلامت شورای شهرتهران تاکید کرد:‌ایران جزو 10 کشور نخست مصرف کننده پلاستیک در جهان است و هر ایرانی به صورت متوسط روزانه 3 کیسه پلاستیکی مصرف می‌کند. ما در آستانه روز بدون نایلکس هستیم و برای این روز یعنی از 21 تیرماه برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت و در تلاشیم که حرکتی را تا 24 شهریور ماه ادامه دهیم. ما انتظار داریم که سازمان زیباسازی شهرداری تهران بیلبوردهایی را برای فرهنگ‌سازی در این زمینه در اختیار کمیته سلامت قرار دهد.
خداکرمی تاکید کرد: ما در نظر داریم این طرح را با مشارکت جوانان و دانشجویان پیش ببریم، چرا که با مشارکت آن‌ها بخش مهمی از جامعه درگیر این معضل بین‌المللی می‌شوند. اما باید در نظر داشت بخشی از این کمپین از طریق اطلاع رسانی پیش خواهد رفت. 
در این جلسه ولی‌الله شجاع‌پوریان معاونت فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با استقبال از این طرح تاکید کرد: ما در جهت فرهنگسازی و آگاه‌سازی در این حوزه تمام توان خود را با کمک کمیته سلامت صرف می‌کنیم. شورای اطلاع‌رسانی شهرداری تهران برای آگاهی‌سازی مردم در اختیار کمپین نه به پلاستیک خواهد بود. در این راستا می‌شود از پتانسیل سرای محلات، برنامه‌های تلویزیونی، مساجد و برنامه‌های دارای استیج هر 4 پهنه تهران استفاده کرد.
همچنین نماینده سازمان زیباسازی شهرداری تهران نیز قول مساعد برای پخش بیلبوردهای این طرح را به کمیته سلامت داد.


print

rating
  نظرات