مقالات

ایجاد شده توسط : momeni در 1397/4/16 0:35:1

زهرا صدراعظم نوري در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
شورای شهر از واگن‌سازی داخلی حمایت می‌کند
عضو شورای شهر تهران گفت: سیاست شورای شهر و مدیریت شهری در راستای سیاست‌های رهبر انقلاب در خصوص ضرورت استفاده از کالای ایرانی است.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه سیاست شورای شهر و مدیریت شهری در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت استفاده از کالای ایرانی است، گفت: طبیعی است که این کار در همه حوزه‌ها عملیاتی نیست و چون در بعضی از حوزه‌ها کالای ایرانی وجود ندارد و سرعت لازم هم برای تدارک و تهیه آن نیست، ناچار خواهیم بود از راه دیگری این کالا را تأمین کنیم.

وی با اشاره به موضوع تأمین واگن‌های شرکت متروی تهران گفت: از آنجایی که امکان ساخت واگن در داخل وجود دارد، شورا هم از واگن‌سازی داخل حمایت می‌کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: البته نمی‌دانم که کارخانه‌های ما در چه زمانی با چه کیفیتی و با چه قیمتی می‌توانند واگن بسازند و اگر قیمت‌ها نتواند با مورد مشابه رقابت کند و یا کیفیت آن پایین‌تر باشد، طبیعی است که تولیدکننده فرصت را از دست می‌دهد و مصرف‌کننده به سمت کالایی می‌رود که بتواند با قیمت ارزان‌تر و کیفیت و سرعت بیشتر آن را بدست آ‌ورد.

صدر اعظم نوری خاطر نشان کرد: بحث دیگر تأمین منابع مالی است؛ گاهی اوقات می‌توان به دلیل نبود امکان پرداخت وجه نقد با یک تولید کننده‌ تهاتر کرد و اگر تولیدکننده این شرایط را نداشته باشد، طبیعی است که آن فرصت از دست می‌رود.


print

rating
  نظرات