مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/3/8 10:32:20

محمد جواد حق شناس در مراسم تجلیل تیم فوتسال بانوان بیان داشت؛ 4-67
چرا به واسطه سیاست های من درآوردی مردم از تماشای قهرمانی بانوان محروم می شوند/ فقر در ورزش قهرمانی و همگانی همچنان پابرجاست/ عکس
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ورزش موتور محرکه نشاط اجتماعی است و ما باید با تغییر نگرش ها و گشایش هایی که با شرع و دین مبین منافات نداشته باشد زمینه هرپه بیشتر فعالیت بانوان و موفقیت آنان را فراهم سازیم .


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در آغاز شصت و هفتمین جلسه شورا از تیم فوتسال بانوان که به تازگی مقام قهرمانی قاره کهن شده بودند تقدیر به عمل آمد.

 

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورا در ابتدای این مراسم گفت: امروز یکی از روزهای خوب شورا و شهر تهران است، امروز میزبان قهرمانان جوانان، بانوان تلاش گر و فرزندان عزیز شهر و کشورمان هستیم که توانستند با تلاش های خود و کوشش شبانه روزی بر بام فوتسال آسیا قرار گیرند و جام قهرمانی را بسیار با ارزش و پرتلاش و با افتخار در دست گیرند و پر چم جمهوری اسلامی را به احتزاز درآورند.

 

وی ادامه داد: امروز که به پیشنهاد معاونت فرهنگی و سازمان ورزش و موافقت آقای رییس این مراسم برگزار می شود را باید قدر بدانیم.

 

حق شناس افزود: نکته ای که می خواستم عرض کنم این است که قطعا ما نمایندگان مردم به جوانان و زنان و ورزشکاران بیش از این بدهکار هستیم و باید تلاش مضاعف را برای بهبود این وضعیت به کار گیریم .

 

رییس کمیسیون فرهنگی گفت: در بسیاری موارد پیروزی های قهرمانان ما حاصل تلاش و از خود گذشتگی آنان است تا برنامه ریزی مسئولان ذی ربط گرچه این موضوع نیز تا حدودی تاثیر گذار است اما این امر نافی فقر ما در حوزه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی نیست.

 

حق شناس گفت: باید بدانیم ورزش موتور محرک سلامت و نشاط اجتماعی است و ما در حوزه شهرداری مسئولیت ترویج ورزش همگانی را داریم و ورزش قهرمانی نیز می تواند عامل انگیزشی ورزش همگانی  و توجه عامه مردم باشد اما در این شرایط نمی توان محدودیتی که بر زنان و دختران ایجاد می شود را نادیده گرفت.

 

حق شناس گفت: زنان و دختران  محدودیت و رنج بیشماری را متحمل می شوند و  محدودیت هایی که بی حد و خارج از وصف است را تحمل می کنند و این را شاید بتوانیم به نوعی در گیر و دار برخی محدودیت ها و نگاه تنگ قانون گذاران و مسولان حوزه های مربوطه  بدانیم.

 

وی اظهار داشت: قطعا با گشایش هایی که می تواند صورت گیرد و با شرع و دین مبین منافات ندارد می توانیم زمینه فعالیت مشارکت هر چه بیشتر و موفقیت زنان را فراهم سازیم.

 

حق شناس گفت: در چنین شرایطی تیم فوتسال زنان توانستند در مسیر قهرمانی گام بردارد و در فینال با تیم قدرتمند ژاپن جام قهرمانی آسیا را به ارمغان بیاورند.

 

رییس کمیسیون فرهنگی گفت: در این بین گلایه ای هم از مسئولان سیمای جمهوری اسلامی داریم  در روزی که تمام ایران انتظار داشت دیدار تیم فوتسال بانوان پخش شود این امکان از آنان دریغ شد . این درد را به کجا ببریم ؛ بر اساس سیاست های من دراوردی که هیچ منطقی پشت آن نیست مردم از دیدن فرزندان قهرمان خود محروم می شوند.

 

حق شناس افزود: صدا و سیما متعلق به مردم است، این چه سیاستی است که  یک نفر تصمیم بگیرد و میلیون ها ایرانی را از حق خود محروم کند. آیا این درست است مردم برای دیدن فرزندان خود به کانال های ماهواره ای مراجعه کنند ؟

 

امیدواریم این وضعیت هر چه زودتر بهبود یابد.print
rating
  نظرات