مقالات

ایجاد شده توسط : h.nazari در 1397/3/6 9:9:34


حجت نظری درگذشت ناصرملک مطیعی را تسلیت گفت
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درگذشت ناصرملک مطیعی را تسلیت گفت.


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پیامی  درگذشت هنرمند کشورمان ناصر ملک مطیعی را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه آمده است:

"

به نام خدای بخشنده

ناصر ملک مطیعی، هنرمند محبوب کشورمان پس از طی یک دوره بیماری در سن 88 سالگی درگذشت اما به‌نظر نمی‌رسد مرگ این هنرمند، پایانی بر محبوبیت و ماندگاری او در اذهان باشد.
مرحوم ملک مطیعی جزو آن دسته از بازیگران و هنرمندانی است که تاریخ سینمای ایران را شکل داده‌اند و چه دردناک است در شرایطی که بسیاری از کشورها به دنبال تاریخ سازی برای سینمای خود هستند، هنرمند کشورمان اینچنین کنار گذاشته شود و در طول سال‌های پایانی حیاتش مورد بی مهری قرار گیرد. حتی در اواخر عمر هم صداوسیما اجازه پخش مصاحبه با او را نداد و تصویر ماندگار سینمای ایران در ممنوع التصویری درگذشت. کاش از آنچه بر سر محمدعلی فردین آمد، در مواجهه با ملک مطیعی درس گرفته بودیم و کاش بیشتر قدر پیشکسوتانی چون او را بدانیم. کاش سایر بازمانده‌ها را دریابیم.

درگذشت ناصرملک مطیعی از نخستین ستاره‌های سینمای کشورمان را به جامعه هنری، طرفدارانش و خانواده او به ویژه فرزندانش تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم روح او در وصال با همسر مرحومش قرین آرامش باشد.

"
print
rating
  نظرات