مقالات

ایجاد شده توسط : teimouri-b در 1397/2/9 22:23:14

خلیل آبادی:
اگر بگوئیم شوراها تشریفاتی هستند، کم لطفی کرده ایم/ اختیارات شوراها در اجرا به نسبت قانون اساسی تقلیل یافته است
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا د سالروز شوراها گفت: در هنگام راه اندازی شوراها اختیارات در نظر گرفته شده برای شوراها نسبت به قانون اساسی  تقلیل یافته بود .


به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی شورا با حضور در برنامه تهران بیست به مناسبت سالروز شوراها با تاکید بر اینکه اگر بگوییم شوراها تشریفاتی هستند کم لطفی به این نهاد مردمی شده است افزود: شورای پنجم افتخار می کند که در طول ۶ ماه کارهایی را انجام داد که برخی دولت ها در طول سالیان نتوانستند آن ها را انجام دهند.

 

وی یکی از چالش های پیش روی شوراها را عدم تحقق مدیریت یکپارچه شهری عنوان کرد و افزود: عدم ایجاد این مهم  به قانون شوراها باز می گردد که دولت اختیارات قانونی شورا ها را تفویض نکرده است.

 

رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورا با ابراز تاسف از تاخیر در تشکیل شوراها گفت: یکی از دلایلی که موجب شده با توجه به عمر انقلاب، شوراها هنوز با مشکلاتی روبرو باشند تشکیل دیر هنگام این نهاد پس از گذشت ۲۰ سال از تصویب قانون  مرتبط بود.

 

وی ادامه داد: در هنگام راه اندازی شوراها اختیارات در نظر گرفته شده برای شوراها نسبت به قانون اساسی  تقلیل یافته بود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در ادامه سخان خود اظهار داشت: هدف قانون اساسی از شوراها ایجاد مدیریت محلی بود ولی با توجه به قوانین کنونی شوراهای شهر تبدیل به شورای شهرداری شده اند. این در حالی است که در دنیا تمام تصمیمات را برای تمام امورات شهر می گیرند و شهردار حاکم و مدیر شهر است.print
rating
  نظرات